Mesfushori i Lazio Sergej Milinkovic-Savic ka pësuar një lëndim fije muskulore në pulpë gjatë ndeshjes miqësore që Lazio e fitojë 5-1 kundër Al Shabab

Serbi u pa duke çaluar në Austri kurse Sky Sport Italia thotë se ai do të jetë jashtë për disa javë për shkak të lëndimit të tij në pulën e djathtë dhe në ije.

Kjo vë në dyshim paraqitjen e tij në ndeshjen e parë të Serie A kundër Sampdoria më 25 gusht.

Felipe Caicedo, Jony, Joaquin Correa, Ciro Immobile dhe Bobby Adekanye shënuan, por gabimi Denis Vavro bëri që Al-Shabab të shënoi një gol.