Lady Gaga po akuzohet se vodhi këngën “Shallow” nga një tekstshkrues i panjohur.

Lady Gaga po kërcënohet me një proces gjyqësor multimilionësh nga një kantautor i panjohur i cili pretendon se melodia e këngës e tij, u vodh nga “Shallow” në filmin “A Star Is Born”, shkruan Page Six, transmeton lajmi.net.

Artistja që fitoi nëntë herë “Grammy” po kërcënohet nga Steve Ronsen, i cili pretendon se vija “Shallow” ia vodhi vijën melodike.

Avokati i Lady Gaga thotë se Ronsen dhe avokati i tij po tentojnë të përfitojnë miliona para nga këngëtarja.

Avokati nga Nju Jorku, Orin Synder tha “Mr. Ronsen dhe avokati i tij po përpiqen të fitojnë para nga një artiste e suksesshme. Është e turpshme dhe e gabuar. Unë e përshëndes Lady Gaga për guximin dhe integritetin për t’u ngritur në emër të artistëve të suksesshëm që e gjejnë veten në përfundimin e pranimit të [pretendimeve] të tilla. Nëse Z. Shirian do të vazhdojë me këtë rast, Lady Gaga do ta luftojë atë me forcë dhe do të mbizotërojë. ”

“Shallow” u këndua nga Lady Gaga dhe Bradley Cooper si kolonë zanore e filmit “A Star Is Born” në vitin 2018.

Në një intervistë, këngëtarja kishte rrëfyer se si e shkruan tekstin e kësaj kënge dhe shtoi se është këngë që frymëzon çiftet për të mos pasur frikë por vetëm dashuri.