Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira raportohet se ka refuzuar disa oferta dhe ai është duke e pritur klubin e duhur

Juve është e hapur për të larguar Blaise Matuidi dhe Sami Khedira pas arritjes se Adrien Rabiot dhe Aaron Ramsey të cilët erdhën nga Paris Saint-Germaini dhe Arsenali respektivisht.

Gazzetta Dello Sport ka shkruar sot se Khedira ka kthyer prapshtë disa oferta, përfshirë edhe ato nga Premier Liga.

Ai është duke e pritur ofertën e duhur për të kaluar në klubin e duhur.