Sot në Podujevë iu është dhënë lamtumira e fundit Armend Aliut e cila vdiq ditë më parë pasi që u qëllua me 15 plumba nga burri i saj me të cilin kishin vite që ishin martuar.

Në varrim prezentë ishin qytetarë të shumtë me kurora lulesh, përshirë këtu edhe dy vajzat dhe nëna e saj, të cilat të veshura me të zeza po i japin lamtumirën e fundit të ndjerës.

Derisa, në varrim u panë edhe shumë kolegë të këshilltares kryeministrit në largim, Diellza Hotit/Insajderi.com