Juventusi duket se ka hequr dorë nga Paul Pogba dhe tash ia ka vënë syrin mesfushorit të Tottenhamit, Christian Eriksen

Juventusi është në kërkim të një mesfushori kualitativ për sezonin e ardhshëm,

“Bianconeri” duket se kanë hequr dorë tashmë nga Paul Pogba, të cilin synonin ta rikthenin në Torino.

Tash, kampioni italian ia ka vënë syrin mesfushorit të Tottenhamit, Christian Eriksen.

T mobile In article [1]

Nëse jo këtë verë, Juve do të mundohet ta transferojë lojtarin vitin tjetër pa para, duke e pasur parasysh se atij i skadon kontrata me Spurs në vitin 2020.

Bardhezinjtë duan të veprojnë njëjtë si me Aaron Ramseyn, të cilin e siguruan pa para disa muaj më herët, duke e pasur parasysh se kontrata me Arsenalin do t’i skadonte.

Eriksen ishte lidhur me një kalim në Manchester United në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës, por preferencë e tij është Real Madridi, edhe pse gjiganti spanjoll nuk është bërë i gjallë kohëve të fundit për yllin danez.