Majlinda Zeka është njëra nga modelet e cila shpesh bëhet pjesë e medieve rozë.

Dhe shpesh herë në fokus, është jeta e saj private sidomos pjesa e lidhjes me reperin Majk pasi që dyshja kanë edhe një djal, Roanin.

Majlinda, është aktive në rrjete sociale ku ndan postime të shumta me ndjekësit e saj.