Romelu Lukaku është në Inter dhe ka numrin e Icardit, kështu që argjentinasi dëshiron që të largohet sa më parë për në ndonjë ekip në Serie A

Fillimisht të gjithë thanë se ai është duke dëshiruar një kalim në Juventus, por Mauro Icardi duket se ka ndryshuar mendjen dhe tani do të dëshiron të dëgjoj edhe oferta edhe nga klubet tjera.

Sipas Sky Italia, sulmuesi argjentinas është i hapur me idenë për t’iu bashkuar Romës.

Giallorossi janë në disponim të mirë që ta sjellin atë deri në verë, e që e sheh këtë si një mundësi të mirë që ta rrit nivelin e tij.