“Unë jam një Ferrari në mesin e kaq shumë Fiat-ëve”. Kjo është fjalia e Ibrahimovic, që të gjithë në MLS, nga lojtarët deri tek trajnerët, madje edhe menaxherët e rrjeteve sociale të klubeve, e mbajtën shënim. Në javët e fundit, suedezi e kishte përdorur këtë krahasim për të përcaktuar dominimin e tij në kampionatin e Amerikës së Veriut, por pasi humbi derbin e Los Angeles, Ibra ka rënë në heshtje.

Kundër DC United mbërriti humbja e tretë radhazi për LA Galaxy, me gjigantin suedez që ende nuk po arrin të shënojë gola.

Përgjigjja ironike e fitimtarëve të derbit për të në mediet sociale ishte e gatshme:

“Ferrari Ibrahimoviç”, i imobilizuar dhe i gatshëm për t’u larguar, i cili nuk dihet nëse do të shfryjë ndaj dikujt tjetër, pas fjalëve më të fundit fyese për strukturën e kampionatit (MLS)”.

Kurioziteti tani është mbi përgjigjen e mundshme të Zlatan në deklaratat e ardhshme, por ndërkohë, në fushë po dalin në pah vështirësitë e suedezit. Skuadra e tij ka rrëshqitur në vendin e pestë të Konferencës Perëndimore.

Ai nuk ka shënuar në ndeshjet e fundit. Nga 15 goditjet e bëra kundër DC United, vetëm njëra prej tyre ka përfunduar në kuadrat.

Loading...