Një femër 21 vjeçare ka rrëfyer për “The Sun”, se si e ka tradhtuar të dashurin e saj, me të cilin ishte në lidhje për gati pesë vjet më radhë.

Ajo ka treguar se të dashurin e ka tradhtuar me një djalë tjetër në një klub nate, me të cilin ka bëre seks të çmendur, përcjell Bota sot.

Më poshtë mund të lexoni historinë e saj të plotë:

Pasi takova një djalë të lezetshëm në një klub nate, u lidhëm përsëri natën tjetër dhe bëmë seks.

Unë u ndjeva mrekullueshëm pranë tij dhe të nesërmen u ndava nga i dashuri, me të cilin isha në lidhje për gati pesë vjet. Tani po e pyes veten pse.

Unë jam 21 vjeçare dhe takova të dashurin tim kur ishim 15 vjeç. Mendova se ai ishte i përsosur dhe ai ishte i përkushtuar për mua. Ndihesha me fat që gjeta shpirtin tim kaq e re..

Më dukej e drejtë dhe gjithçka në rrugën e duhur për një jetë të mrekullueshme deri gjashtë muaj më parë. Atëherë filloi të më shqetësonte fakti që se ai ishte i dashuri im i vetëm, me të cilin kisha qenë ndonjëherë.

Fillova të theksoj se ai ishte shumë i moshuar dhe shumë i matur për moshën e tij. Ai tashmë po planifikonte martesën tonë dhe karrierat në të ardhmen kur shumica e djemve sa mosha e tij janë në pijetore duke shijuar jetën.

Unë kam qenë gjithmonë besnike ndaj tij dhe kur kam bërë seks me atë djalin tjetër muajin e kaluar, ishte hera e parë që e kisha tradhtuar atë.

Por kjo më bëri të kuptoj se diçka nuk ishte në rregull.

Mendova se ishte më mirë nëse ndahemi, pasi e dija se më duhej ca kohë të qëndroja vetëm.

Sikur të mos isha aq e re kur u takova me të. Nëse do të isha më e moshuar, nuk do ta vrisja mendjen që ai të ishte pak i mërzitshëm dhe të mos i doja netët e çmendura jashtë dhe me alkool. Unë ndjeva se më kanë munguar të gjitha ato gjëra argëtuese.

Jam e lumtur që po e përjetoj këtë moment, pasi kam nevojë të provoj jetën dhe të zbuloj se kush jam. Por unë do të doja të vazhdoja lidhjen me të dashurin tim të parë, pasi e di se do të kishim një martesë të shkëlqyeshme dhe do të ishim ende të dashuruar.

Ndonjëherë shqetësohem: “Them çfarë dreqin kam bërë?” Unë e dua aq shumë dhe e di se ai më donte.

Ai nuk do të flasë me mua tani dhe kjo më copëton zemrën. Po sikur të gjejë dikë tjetër? Mendimi më tmerron.

Përgjigjja e psikologes:

Nëse nuk jeni gati, nuk do të funksionojë. Ishte e vështirë, por copëtimi ishte zgjidhja e duhur.

Ju dëshironi të zbuloni se kush jeni, por nuk do ta gjeni përgjigjen në një bar me një pije në dorë. Mendoni se çfarë do të dëshironit të arrinit katër ose pesë vjet më vonë.

Mos e humbni kohën kur duhet të filloni të bëni plane. Bëni udhëtime, merrni trajnime, dilni nga zona juaj e rehatisë, gjeni një punë të re.

Ish i dashuri juaj do t’ju respektojë shumë më tepër nëse keni shfrytëzuar kohën më të mirë dhe nuk e keni humbur rininë tuaj në një pijetore. Do të keni më shumë për t’i dhënë atij nëse takoheni përsëri ose nëse gjeni një të dashur të ri.

Sido që të jetë, do të arrini shumë më tepër për veten tuaj – dhe kjo është ajo që ka më shumë rëndës