Një burrë 33-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e tradhtisë me shoqen e gruas së tij. Ai ka thënë se ka bërë seks të çmendur me shoqen e gruas, por tani ndihet shumë me faj.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

Unë kam qenë një idiot dhe kam pasur marrëdhënie seksuale me shoqen më të mirë të gruas sime.

Unë nuk mund të jetoj me fajin. A rrezikoj të humbas gruan time?

Unë jam 33 vjeçar, ndërsa gruaja ime është 30 vjeçare dhe jemi të martuar qe pesë vjet. Ajo është një femër e bukur dhe e ëmbël që më beson plotësisht dhe nuk e meriton atë që i kam bërë asaj.

Një shok i imi organizoi një festë në fundjavë për të festuar ditëlindjen e tij të 31-të. Prindërit e tij kanë një shtëpi me fermë të madhe dhe ai festën e organizoi aty.

Ai dhe gruaja e tij, pas shumë problemeve ia dolën për ta organizuar atë dhe ndeja ishte e mahnitshme.

Shoqja e gruas time shkoi atje vetëm, pasi ishte ndarë së fundmi nga i dashuri i saj me të cilin kishte kohë të gjatë që ishte në lidhje. Ajo është 29 vjeçare, seksi dhe argëtuese dhe gjithmonë kemi kaluar shumë mirë me të.

Kaluam një mbrëmje të shkëlqyer, kemi pirë shumë dhe përfundimisht festa mbaroi në orën 2 të mëngjesit.

Por unë u gumëzhiva dhe nuk mund të flija, kështu që zbrita për një pije.

Pashë se drita në sallë pritjeje ishte e ndezur dhe gjeta shoqen e gruas sime të përdredhur në divan. E pyeta nëse ajo ishte mirë dhe ajo zgjati dhe vuri krahët përreth qafës sime.

Para se të dija se çfarë po ndodhte, ne u shkrimë duke qeshur. Dhe pastaj e putha. Ishte sikur energjia elektrike.

Ndihesha sikur gjëja më e natyrshme në botë kishte filluar, dhe ne nisëm të preknim njëri-tjetrin dhe përfunduam marrëdhënie seksuale. Ishte emocionuese dhe e frikshme në të njëjtën kohë, sepse dikush mund të kishte ardhur në çdo minutë.

Më pas kemi pirë një kafe dhe përfundimisht u ktheva në shtrat rreth orës 4 të mëngjesit. Atë ditë unë mezi u thashë një fjalë të tjerëve dhe shmanga shoqen e gruas sime.

U ndjeva më keq se asnjëherë më parë në jetën time.

Më vonë ajo erdhi tek unë dhe më tha se nuk do t’i tregonte gruas time, për atë që kishte ndodhur mes nesh.

Nuk do të ketë përsëritje, por unë jam tunduar për t’i treguar gruas sime se çfarë ka ndodhur, sepse është kaq e vështirë për të jetuar me fajin tim.

Përgjigja e psikologes:

Ju keni të drejtë të ndjeheni fajtor, por t’i largoni ndjenjat tuaja te gruaja juaj nuk është rruga për të shkuar. Ju mund të jeni duke shpresuar se ajo do t’ju falë, por nuk ka asnjë garanci për këtë.

Ajo që do të ishte një gjë e sigurt është se ajo do të dëmtohej dhe nuk do të mund t’ju besonte më asnjëherë.

Mënyra më e mirë për ta trajtuar këtë tani është të bësh gjithçka që mundesh për të siguruar që nuk do ta mashtrosh gruan përsëri.

A kishte shumë pije alkoolike aty dhe ju u kënaqet duke u kënaqur me shoqen e saj, apo kishte krizë në marrëdhënien tuaj me gruan tuaj? Ju nuk duhet të hiqni dorë nga bashkëshortja juaj, por ju duhet të punoni së bashku për të forcuar martesën tuaj.

Fletëpalosja ime “Tradhtia – a mund ta kapni atë”?, shpjegon se si mund ta bëni këtë.