Njëra është shitëse e lindur në Essex dhe tjetra një supermodele me famë botërore.

Sidoqoftë, Gemma Collins dhe Kendall Jenner u ndeshen bashkë kur ylli i Towie doli nga studiot e BBC me një fustan rozë që ishte gati identik me fustanin rozë të veshur nga modelja në Kanë, gjatë muajit maj.

E veshur me fustanin ngjyrë rozë të gjerë, ajo mori vëmendje e të gjithëve në rrugë.