Ajo rregullisht vendos në Instagram foto nga më të ndryshmet dhe kryesisht me bikini që kanë filluar të bëhen të stilit alla Demi Rose pasi janë mezi të dukshme.

Dhe Demi Rose  ishte përsëri dje, në Ibizia nga ku edhe ka postuar disa foto të reja përsëri nga plazhi dhe në bikini.

Modelja, 24 vjeçare, i la pak vend imagjinatës ndërsa pozonte në një bikini të verdhë që tregonte figurën e saj të bujshme.

Duke shfrytëzuar rastin për t’ju thënë fansave të saj disa fjalë inkurajuese, bukuroshja u tha atyre ‘të qëndrojnë pranë atyre që i bëjnë të ndjehen sikur preken nga rrezet e Diellit’.

Demi ka tërhequr vëmendjen e 9.2 milionë ndjekësve pasi ajo u përfol për një lidhje romantike me reperin Tyga ish i dashuri i Kylie Jenner vite më parë.