Cilat janë surprizat që një femër dëshiron, por kurrë nuk i kërkon? Para se t’i shohim së bashku është mirë të kujtojmë vlerën e madhe që kanë surprizat për secilin nga ne.

Një moment gëzimi gjithmonë na befason. Ne nuk jemi ata që e kapim, por është ai që na rrëmben. (Ashley Montagu)

Kjo është arsyeja pse surprizat kanë një rëndësi thelbësore në jetën e një çifti. Ato janë shkëndija të vogla që gjithmonë mund t’i japin jetë të re një marrëdhënieje. Sa më shumë që një mendim të mbahet i fshehur, aq më e madhe bëhet vlera e surprizave.

9 surprizat që një grua pëlqen të marrë

Të zgjohet me mëngjesin në shtrat

Mund të duket si një gjë normale, por në realitet përfaqëson një nga ato dëshirat për të cilën shumë gra gëzohen jashtëzakonisht shumë!

Shënime të vogla dashurie

Lënia e një shënimi, një mendimi që tregon dashurinë që ndjen për gruan tënde, është një nga surprizat më të bukura dhe më të thella. Një gjest i thjeshtë, gati banal, por i aftë të demonstrojë diçka që nuk është kurrë e gabuar për të kujtuar personin që doni.

Ta çoni për shopping

Një tjetër surprizë që mund ta bëjë partneren tuaj të lumtur është ta çoni një pasdite për shopping pa e paralajmëruar. Sidomos kur ajo e di se kjo praktikë nuk i pëlqen partnerit të saj! Ja se si ky gjest do të jetë jashtëzakonisht i mirëpritur, pikërisht sepse është në mesin e atyre që një grua mezi e kërkon.

Të mos harroni një datë të veçantë

Kalimi i kohës dhe madje edhe një zakon i caktuar bëjnë që shumë çifte të harrojnë disa data të rëndësishme në jetën e tyre. Këtu, pra, të kujtosh një datë dhe ta festoni së bashku është një nga surprizat më të bukura dhe të papritura që një grua mund të marrë!

Organizoni një fundjavë romantike

Marrja e një pushimi nga rutina dhe shijimi i një fundjave të këndshme romantike ka qenë gjithmonë dëshira e shumë grave.

Dërgojini lule në zyrë

Nëse dëshironi të kuptoni se çfarë fshihet pas një buzëqeshje spektakolare, gjithçka që duhet të bëni është të organizoni këtë surprizë! Diçka që është e pamundur të kërkohet, por që çdo grua në zemrën e saj e ka ëndërruar gjithmonë.

Të gjejnë darkën gati

Jeta e përditshme është gjithnjë e më e bezdisshme dhe për fat të keq duket se koha nuk është kurrë e mjaftueshme. Këto janë mendimet më të zakonshme të grave sot, kur lodhja dhe nervozizmi turbullojnë energjinë dhe entuziazmin. Dhe kështu, gjetja e darkës gati është pjesë e atyre surprizave që mund ta bëjnë atë të buzëqeshë me gëzim.

Ndihmojeni me punët e shtëpisë

Në vend që ta kaloni kohën duke diskutuar për futbollin ose garat me kuaj, një tjetër nga ato surprizat e dukshme është të ndihmoni gruan tuaj në shtëpi.

Një kompliment në publik

Marrja e një komplimenti është gjithmonë një kënaqësi e madhe. Ta bësh atë në publik, në mënyrë të papritur, është ndër ato surpriza që një grua i vlerëson shumë.