Harry Maguire zyrtarisht është lojtar i Manchester United.

26-vjeçari është transferua nga Leicester City për afër 90 milionë euro, duke u bërë qendërmbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit,

Ai ka lënë prapa Virgil Van Dijk e Liverpoolit (85 milionë euro) dhe Mathijas De Ligt të Juventusit (75 milionë), të cilët plotësojnë podiumin.

Top pesëshja kompletohet me Luvas Hernandez 73 milionë dhe Aymeric Laporte (65 milionë euro).

Në mesin e 10 qendërmbrojtësve më të shtrenjtë në histori, janë edhe; John Stones (55 milionë euro), Eder Militao (Real Madrid, 50 milionë euro), David Luiz (PSG, 49 milionë euro), Rio Ferdinand (Manchester United, 46 milionë euro) dhe Eliaquim Mangala (Manchester City, 45 milionë euro