Banorët e New Jerseyt në Shtetet e Bashkuara kanë përjetuar momente tmerri pasi një tornado e fuqishme mori përpara gjithçka.

Një video është bërë virale në internet dhe tergon momentin kur një makinë ngrihet në ajër si të ishte lodër.

Tornado ndodhi pak pas orën 14:00 në Mount Laurel, në datën 6 korrik.

Era e fuqishme preku edhe një parking duke marrë para çdo gjë, përfshirë edhe makinën që u filmua në kamerat e sigurisë.

Tornado më pas u zhduk duke mos lënë pas dëme të tjera.