Ka disa javë që është përfolur se Romeo Veshaj dhe Jonida Maliqi janë në një lidhje, mirëpo pavarësisht se janë kapur disa herë mat, asnjëri prej tyre nuk ka pohuar asgjë. Këngëtarja e njohur së fundmi ishte e ftuar në puntatën e parë të emisionit më të ri “Treshat”, emision që drejtohet nga binjakët Veshaj dhe Bora Zemani.

Pas puthjes që Jonida dhe Romeo shkëmbyen në emision, këngëtarja tashmë ka publikuar edhe fotografinë e parë në rrjetet sociale ku shihet përkrah Romeos dhe Donaldit. Por nga komentet bie në sy ai i parterit të saj të përfolur, pikërisht Romeos, i cili i shkruan:

“Yll i bukur”, teksa e shoqëron me një emoji zemër.