Aktori turk, i njohur nga roli i Omerit në serialin “Dashuri me qira” është shpallur “Aktori më i mirë i vitit” në ndarjen e çmimeve BIAF 2019 që u mbajt në Bejrut, Liban.

Baris Arduç shkoi në Liban për të marrë çmimin dhe u takua me fansat libanez.

Në sy ra ndryshimi në pamjen e aktorit i cili dukej shumë elegant me kostum të zi.