Ylli i filmit “James Bond”, David Hedison ka vdekur në moshën 92 vjeç, në Los Angeles, të enjten, shkruan DailyMail.

Aktori amerikan portretizoi agjentin e CIA-s, Feliz Leiter së bashku me Roger Moore në “Live And Let Die” në vitin 1973, dhe me Timothy Dalton në “Licence To Kill” në vitin 1989 në 007.

Hedison vdiq pranë vajzave të tij në krah, Alexandra dhe Serena, dhe këtë e konfirmoi një përfaqësues i familjes.

Faqja zyrtare e James Bond në Twitter dhanë ngushëllim për Hedison me një fotografi të aktorit, pjesë nga karakteri i tij, si agjent i CIA-s, Feliz.

Foton e shoqëruan me shkrimin: Na vjen shumë keq të mësojmë se David Hedison ka vdekur.

ImageImage

Loading...
Global