Mesfushori i Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, ka arritur marrëveshje verbale me Manchester Unitedin.

Daily Mail raporton se një takim mes përfaqësuesve të Unitedit dhe menaxherit të Milinkovic-Savic, Mateja Kezman, pritet të mbahet sot në Londër, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, edhe pse është arritur marrëveshje pesëvjeçare në parim, gazeta britanike paralajmëron se kalimi i mesfushorit në Unitedi varet nga kalimi i Paul Pogbas në Real Madrid.

24-vjeçari është synimi kryesor i Unitedit për ta zëvendësuar Pogban, nëse francezi i bashkohet Realit.

Lazio, ndërkohë, është e gatshme ta shesë atë për çmimin e duhur, i cili thuhet të jetë rreth 100 milionë euro