Shkupi është përfshirë në këto momente nga rrebeshet e shiut, breshërit, vetëtimat dhe erërat e fuqishme. Ndërsa në mbrëmje në disa vende reshjet do të jenë edhe më intensive sipas Enti Hidrometeorologjik. Ndërsa temperaturat janë ulur për rreth 10 gradë Celsius vetëm për ditën e sotme. Ndërsa nga e enjtja deri të shtunën na pret mot i qëndrueshëm dhe i freskët. Nga e diela priten reshje të reja shiu, të cilat në disa vende do të jenë akoma edhe më intensive. Moti i keq në dy ditët e fundit përfshiu shumë vende të rajonit duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.