Lucas Hernandez është prezantuar te Bayern Munich, do ta veshë fanellën me numrin 21.

Është blerë në mars të vitit 2019 dhe iu bashkua ekipit tash e një kohë, por mbrojtësi i majtë francez, Lucas Hernandez, vetëm sot është prezantuar në “Allianz Arena” si lojtari më i ri i Bayern Munich.

23-vjeçari, që i ka kushtuar Bayernit 80 milionë euro për t’ia rrëmbyer Atletico Madridit, do ta bartë fanellën me numrin 21.

Ai ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me klubin gjerman, deri më 2024.