Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 13 deri më 19 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 24 deri më 36 gradë celsius.

Nesër moti do të jetë i nxehtë ku temperaturat do të arrijnë deri më 37 gradë celsius.