Ish-trajneri i Real Madridit John Toshack nuk i ka kursyer kritikat për Gareth Bale duke vënë në dukje mungesën e respektit që uellsiani ka treguar për shokët e ekipit dhe tifozët.

“Gareth, dil jep një intervistë! Ke gjashtë vite te Real Madridi dhe akoma nuk flet spanjisht.

Është një ofendim për njerëzit me të cilët punon. Ai ishte një lojtar i rëndësishëm por Realin, por është një mëkat që nuk u përshtat asnjëherë me vendin dhe tifozët.

Gareth, qëndro më shumë dhe mëso gjuhën,” shprehet trajneri bashkëkombës i Bale për BBC 5.