Krijuesja e super hitit ‘Zemër’ e cila shumë shpejt theu rekorde të dëgjueshmërisë, tani duket se është bërë gati për sezonin e ri verorë.

Ajo njihet për performancat e zjarrta si dhe dashurinë e publikut, që e gëzon falë projekteve të saj muzikore.

Së fundmi ajo performoi edhe në Alba Festival në Cyrih të Zvicrrës.

Në llogarinë e saj në Instagram, Dhurata Dora ka publikuar një fotografi verore, ku ka shprehur se mezi po e pres ta ‘djegë’ sezonin e verës 2019.