Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13, i cili u arrestuar sot  nën dyshimin për reket dhe për pastrimin parash, ai përpak sa nuk u arratis nga shteti, përcjell TetovaSot.

Boki 13 u ndal pranë Gjevgjelisë. Ai me nje makinë xhip në shoqërinë e tre personave tjerë, ishte duke shkuar për në vendkalimin kufitar.

Në automjet kanë qenë prezentuese të njohura dhe prezentues televiziv, dy ishin nga televizoni nacional që është në pronës të dyshuarit Boki 13.

Në qesen e Bokit 13 janë gjetur 5,000 euro para të gatshme./TS