Dita e djeshme ka qenë shumë e rëndësishme për çiftin Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku.

Çifti i njohur ka festuar ditëlindjen e parë të Ajkës, vajzës së tyre.

Më të lumtur se kurrë, ata i prekën të gjithë me dedikimet e ndjera për vajzën, ndërsa në vazhdimësi të ditës zbuluan pak pamje nga festa madhështore dedikuar së voglës.

Edhe pse ata nuk kanë publikuar foto të vogëlushes gjatë festës, në rrjetet sociale miqtë e tre kanë shpërndarë momente nga festa.

Video dhe foto nga momente të ndryshme teksa Besi dhe Xhensila kërcenin me vajzën ose gjatë momentit të prerjes së tortës tashmë janë shpërndarë kudo.

Me fustan të kuq dhe kordele në kokë, vogëlushja duket shumë simpatike, dhe shihet se ka marrë tiparet e dy prindërve.