Barcelona edhe zyrtarisht ka prezantuar fanellën e dytë për sezonin 2019/20.

Fanella e dytë, që do të përdoret për ndeshjet si mysafirë për sezonin 2019/20, është inspiruar nga ajo e vitit 1979/80 në krye me legjendën, Johan Cruyff, b137n të ditur Barcelona, transmeton Gazeta Express.

— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 8, 2019
Barça ka bërë të ditur se kjo fanellë është edhe për nder të 40 vjetorit të themelimit të La Masias, shkollës së futbollit që i ka dhënë këtij sporti shumë yje, veçuar Puyol, Iniesta, Xavi dhe Lionel Messi, i cili po konsiderohet më i miri i gjitha kohëve.

— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 8, 2019
Klubi katalunas ka njoftuar se nga ora 22:00 fanellat do të jenë të gatshme për shitje në dyqanin zyrtar në “Camp Nou” dhe “me 500 fanellat e para do të vijë edhe një befasi tjetër nga klubi, do të jetë surprizë e këndshme”.