Edhe pse shtatzënë, Alesha Dixon tregon linjat e saja seksi në bikini dhe në make-upin e saj të lehtë, duke harruar kështu që është një 40- vjeçare, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Këngëtaria ka pozuar nën hijen e një pemë e mbështetur në të duke shkrepur kështu një fotografi të qetë, ajo ka folur për “The Mirror” këngëtarja tha: “Gjëja më e bukur për të moshuarit është se ju brengoseni më pak dhe tash unë jam më e rehatshme që kam qenë ndonjëherë “.

Alesha Dixon dhe Azuka Ononye janë duke pritur fëmijën e tyre të dytë.