Kreytari i Prishtinës ka shkruar në rrjetin social Facebook rreth përleshjes së sotme mes tifozëve bullgar dhe “Dardanëve”.

Ky është shkrimi i plotë i tij:

Në minutën e 88, një tifoz bullgar (si duket i Federates) gjuajti me shishe drejt nje grupi të madh tifozesh nga Kosova duke nxitur një konflikt i cili zgjati disa minuta. Mësyen edhe tifozë të tjerë duke sharë tërë kohën.

Disa nga tifozët nga Kosova nuk u zmbrapsen por shumë shpejtë u rrethuam nga Forcat Speciale. Përderisa të shamet dhe bërtimar vazhduan në drejtimin tonë.

T mobile In article [1]

Në ato momente Rashani shënoi për 3 me 2. Heshtje e plotë dhe nuk shante më askush. Moment më të mirë nuk kam përjetuar në ndonjë lojë. Edhe pse e tensionuar e me nervozë tifozeria nga Kosova nuk u ndal. Policët na shikonin me inat e me nervozë. Falemnderit djema që na e dhuruat këtë ndjenjë.

Një tifoz bullgar që ishte ulur afër meje rreth 70 vjeç tha “urime, na keni mund me gjithë meritë, sonte na treguat si luhet futbolli”. E i harruam edhe huliganët, edhe shiun edhe policinë. Tepër ndjenjë e mirë.

Comments are closed.