Sekretari i Shtetit të SHBA-së Mike Pompeo arriti të hënën në Arabinë Saudite në një vizitë të shpejtuar, mes tensioneve në rritje midis Uashingtonit dhe Teheranit, ndërsa shefi i marinës së Iranit paralajmëroi se forcat iraniane nuk do të nguronin të gjuanin nga avionët e mbikqyrjes së SHBA-së nga qielli.

Investimi, i vlerësuar në më shumë se 100 milionë dollarë, pa që Shtetet e Bashkuara të tërhiqen nga pragu i një sulmi ushtarak mbi Iranin pasi presidenti Donald Trump javën e shkuar i bëri thirrje sulmet në hakmarrje.

Flower

Loading...