Shumë prej nesh janë besnike të trajtimeve në kushtet e shtëpisë dhe nuk ka asgjë të keqe, përkundrazi këto janë trajtime më të sigurta sesa maskat e gatshme që mund të gjejmë në treg apo në qendrat estetike

Madje, edhe yjet e skenës kanë disa sekrete bukurie që lidhen me trajtimet në kushtet e shtëpisë. Më poshtë po ju sjellim 7 prej tyre dhe mund të huazoni cilin të dëshironi!

1. Halle Berry bën skrub me kokrrat e kafesë.

2. Hilary Duff e shpëlan fytyrën me ujë trëndafili para se të vendosë hidratuesin.

3. Miranda Kerr përdor balsam buzësh përreth syve të saj, në vend të shkëlqyesit. Kjo gjë u jep syve një pamje më natyrale.

4. Catherine Zeta-Jones i shpëlan flokët me birrë, pasi përmban vitaminë B dhe është thelbësore për të pasur flokë të shëndetshëm.

5. Jennifer Aniston përdor vazelinën si krem sysh. Ajo është e sigurt që kjo e ndihmon për zhdukjen e rrudhave.

6. Mariah Carey përdor shkëlqyes buzësh me mente për një efekt më volumizues për buzët.

7. Emma Stone përdor vajin e farave të rrushit në vend të hidratuesit.

Loading...