Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton.

Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova.

Thaçi dhe Clinton pas takimit do të kenë një deklarim për media.

Kurse pas kësaj Clinton do të pritet nga Kryeministri Ramush Haradinaj.

Loading...