Lajmi ishte në ajër prej ditësh, por pakkush e besonte se Atletico e Madridit do të kishte mundësi të shpenzonte më shumë se Manchester City apo Reali e Juventusi.

Megjithatë, në mënyrë spektakolare, Atletico ka mbyllur sot operacionin Joao Felix, sepse Benfica ka zyrtarizuar shitjen e talentit të vet për 126 milionë euro, shifër e pabesueshme.

Pas largimit të Griezmann dhe disa lojtarëve me peshë, Atletico kërkonte një goditje të madhe dhe e ka kryer, sepse bëhet fjalë për një supertalent.

Joao Felix është vetëm 19 vjeç, por në sezonin e fundit ka bërë gjëra të pabesueshme, duke u bërë krejt papritur një ndër lojtarët më të kërkuar në botë.

126 milionë euro është një rekord për Portugalinë dhe një ndër 10 blerjet më të shtrenjta në historinë e futbollit, tani Felix duhet të tregojë me vepra se është vërtet një yll dhe jo një rastësi.

Të barabartë në relacion me të gjithë

Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë ti realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre.Avokati i Popullit është organ i pavarur i përcaktuar me Kushtetutë i cili i promovon dhe  mbron të drejtat kushtetuese dhe ligjore të qytetarëve…
Më tepër
Loading...