Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në fshatin Orllan të Podujevës.

Në këtë aksident, sipas dëshmitarëve, kanë qenë të përfshira një kamionetë dhe një veturë.

Si pasojë e përplasjes, dy persona janë dërguar me urgjencë për në QKUK të Prishtinës. Rastin për Llapi.info e kanë konfirmuar edhe nga Emergjenca e Podujevës, teksa tretman mjekësor kanë pranuar edhe disa persona në vend të ngjarjes.

“Dy persona kanë qenë në Emergjencë dhe u është ofruar ndihma e parë mjekësore, ndërsa të njëjtit janë bartur menjëherë për në QKUK të Prishtinës”, kanë thënë nga Emergjenca.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

Loading...