Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej.

“Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe homologun tim, Heiko Maas”, tha Pompeo për CNBC.

“Ne i kemi riprogramuar mbledhjet tashmë, janë kthyer në agjendë”, tha ai.

“Jam i bindur se do të takohemi në javët e ardhshme, por nuk e kemi shpallur datën e saktë, megjithatë unë mendoj se tani  kemi vendosur në një ditë të përshtatshme për të dy”, shtoi Pompeo.

Pompeo anuloi në momentin e fundit vizitën në Berlin që ishte planifikuar për të martën e kaluar, sipas Departamentit të Shtetit, për çështje urgjente.

Të barabartë në relacion me të gjithë

Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë ti realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre.Avokati i Popullit është organ i pavarur i përcaktuar me Kushtetutë i cili i promovon dhe  mbron të drejtat kushtetuese dhe ligjore të qytetarëve…
Më tepër
Loading...