Ronaldo festoi titullin e parë kampion me fanellën e Juventusit. Në ceremoninë e dhënies së trofeut në “Allianz Stadium”, në përfundim të takimit me Atalantën, ishin të pranishëm edhe familjarët e CR7, nëna e tij Maria Dolores, dhe bashkëshortja Georgina Rodriguez.

Mëngjesin e së hënë edhe dhe urimi i bukuroshes argjentinase për portugezin, nëpërmjet një postimi në Instagram:

“Urime, dashuria ime, që u shpalle edhe një herë tjetër kampion. Të duam!”

Gjatë festimeve, edhe lojtarët të tjerë bardhezi u shoqëruan nga partneret e tyre, ku binte në sy Oriana Sabatini e Paulo Dybalas.

Loading...