A jeni të lodhur nga depilimi i zakonshëm? Ekziston një metodë e natyrshme dhe absolutisht e pazakontë që zëvendëson dyllin dhe lazerin të ndryshëm por ka praktikisht të njëjtin sukses.

E pabesueshme por e vërtetë: soda e bukës mund të jetë një aleat i shkëlqyer në depilimin e qimeve të padëshiruara.

Si ta bëni këtë? Shkrihet një lugë sodë buke në një gotë me ujë të valë. Kur përzierja është ftohur, aplikojeni atë në lëkurë për një natë të tërë. Ju do t’i largoni ato mëngjesin e ardhshëm, duke fërkuar lehtë dhe pastaj duke aplikuar një krem hidratues.

Një tjetër zgjidhje është përzierja e piperit të bardhë, xhinxher dhe vaji i ëmbël i bajames, duke përgatitur një përzierje që lihet rreth 15 minuta në trup. Pas shpëlarjes, qimet do të zhduken.

Në fytyrë, në anën tjetër, ju duhet gjysmë gotë qumështi, një lugë çaji kos dhe një lugë çaji me shafran i Indisë, lihet për 30 minuta, është shumë e dobishme.

Loading...