Policia raporton se dje njësitet e DHKO-së kanë arrestuar edhe dy të dyshuar tjerë në rastin e datës së 6 majit ku janë keqpërdorur fëmijët për pornografi.

“Lidhur me rastin me 06.05.2019 njësitet e DHKO-së kanë identifikuar dhe arrestuar edhe dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar”, thuhet në raportin e Policisë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarve iu është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

“Kaçanik . 06.05.2019 – 11:00. Lidhur me rastin me 08.05.2019 njësitet e DHKO-së kanë identifikuar dhe arrestuar edhe dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar. Me vendim të prokurorit të dyshuarve i u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Loading...