Sot ka ditëlindjen Hana, vajza e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në këtë feste për ta, s’kishte si të mungonte as urimi i nënës së saj, Anitës.

Ajo ka postuar një fotografi të vajzës së saj, teksa i ka thurur asaj fjalë të fuqishme, që vetëm një nënë mund t’i zbraz nga zemra.

Ky është urimi:

Ti i ndriqove shpirtrat tane me driten e bukur si Hane, solle qetesine e pastertine e madheshtine e bardhe si Hane, Ti, uroj te kesh fuqine e drites se Henes ne jete, Ti e bukura e jona Hane!!! Ne ditelindjen e 13 Te uroj gjithe lumturine e botes sot e perjete, drita e shpirtit tim, Hane!! Gezuar, mua do me kesh gjithmone pas! Te don Gjini, Ramushi, Trimi dhe une!

Image
Loading...