Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji në një deklaratë për mediat për RTV Ora, pak para nisjes së protestës deklaroi se sondazhi i IPR Marketing i transmetuar në RTV Ora ka treguar që PD, LSI dhe partitë e tjera opozitare janë shumicë.

Salianji: Protesta do të ketë simbolika të ndryshme, nga herët e tjera. Masivitieti do të jetë më i madh se protestat e tjera. I ftoj qytetarët e Tiranës, të bashkohen. Kërkon që të ndryshojë një sistem të tërë dhe jo të vijmë ne në pushtet. Ky sistem nuk sihguron një jetëse si të gjithë qytetarët e fqinjëve në rajon.
Sondazhi i IPR Marketing i transmetuar në RTV Ora ka treguar që PD, LSI dhe partitë e tjera opozitare janë shumicë. Ka një rritje prej 10 pikësh së paku. Besimi tek opozita është rikthyer.

Loading...