Rusia dhe kompania OPEC mund të vendosin të rrisin prodhimin për të luftuar për pjesën e tregut me Shtetet e Bashkuara, por do të shohin uljen e çmimeve të naftës deri në 40 dollarë për fuçi, raporton agjencia e lajmeve TASS bëri të ditur të shtunën ministri rus i financave, Anton Siluanov, shkruan Reuters.

Duke folur në Uashington, Siluanov tha se çmimet e naftës mund të bien në 40 dollarë për fuçi ose edhe më të ulëta deri në një vit nëse marrëveshja e prerë e prodhimit është e braktisur.

Loading...