Ylli i Interit, Ivan Perisic, ka thënë se klubi është i bindur se mund të fitojë ndaj Juventusit në Serie A gjatë fundjavës së ardhshme.

Ndërkohë që Juventusi tashmë ka fituar Scudetton e tetë radhazi, ndeshja e së shtunës mund të jetë e madhe në shpresat e Interit për të fituar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

“Ne jemi në vendin e tretë, ne po luajmë mirë dhe ne duhet të vazhdojmë kështu, por ne duhet të përmirësohemi pak në 20 metra e fundit që të shënojmë më shumë gola”, tha fillimisht Perisic për Inter TV.

“Juve? Po, i njohim ata, ata kanë fituar në Itali për tetë vjet radhazi. Ne duam të sigurojmë vendin e tretë dhe të hyjmë në Ligën e Kampionëve. Duhet të fitojmë të gjitha sfidat deri në fund. Ne jemi Inter, ne jemi të fortë”, përfundoi ai.