Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me shumë vranësia në pjesët perëndimore ku do të ketë kushte për reshje shiu në orët e pasdites.

Do të fryjë erë kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej një deri në tetë gradë, ndërsa ajo e ditës prej tetë deri në katërmbëdhjetë gradë Celsius.