Në prag të Champions League, para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Massimiliano Allegri.

Ai ka prezantuar ndeshjen që pritet të luhet në skenën më elitare të futbollit kontinental ditën e martë, teksa ka përmendur lojtarët që mund të jenë dhe të mos jenë në ekip.

Juve barazoi 1-1 në ndeshjen e parë, çka do të thotë se një barazim 0-0 në “Allianz Stadium” mund t’i kualifikojë ata tutje në gjysmëfinale të Champions League.

Por, trajneri i “Zonjës së Vjetër” e di se nuk do të jetë aspak e lehtë ndaj një skuadre si Ajaxi sipas të cilit, javën e kaluar vërtetoi se janë ekip i talentuar.

“Duhet të bëjmë më mirë se në ndeshjen e parë. Ata janë shumë të mirë dhe e dëshmuan”, tha Allegri.

“Në udhëtim nuk janë mposhtur ende, nesër të shpresojmë që do të jetë hera e duhur. Duhet të jemi më të mirë në ndërtimin e lojës”.

“Chellini do të grumbullohet sot me ekipin për tu ulur në tavolinën e drejtuesve për të darkuar. Të tjerët, Mandzukic është jashtë, pastaj duhet të jemi 16 ose 17. Jemi një numër i mjaftueshëm për të mund të luajtur kundër Ajax”, vijoi tekniku bardhezi.

“Mandzukic ka një problem në tendinë, sot tentoi por u ndal”.

“Me siguri do të rikthehet Emre Can që ndodhet në konferencë me mua. Sa i përket Dybala, Douglas Costa apo Kean, mund të jenë të tre ose edhe asnjëri prej tyre”.

“Mbrojtës i majtë nesër do të luajë Alex Sandro. Spinazzola ka bërë shumë mirë, por nuk është mësuar për këso lloje ndeshjesh, që duhet të jesh i përgatitur mirë fizikisht dhe psiqikisht”, shtoi ai mes tjerash.

Për këtë ndeshje, Juve do të ketë Ronaldon në 100%, i cili javën e kaluar luajti titullar me vetëm pak ditë stërvitje.

CR7 ka shënuar 5 gola këtë edicion në Champions League. Në total, ai numëron 125, golashënuesi më i mirë në histori

Të barabartë në relacion me të gjithë

Ndihmojmë qytetarët që në mënyrë më të lehtë ti realizojnë të drejtat dhe liritë e tyre.Avokati i Popullit është organ i pavarur i përcaktuar me Kushtetutë i cili i promovon dhe  mbron të drejtat kushtetuese dhe ligjore të qytetarëve…
Më tepër
Loading...