Një burrë i akuzuar për mbytje dhe goditje të gruas së tij deri në vdekje kur ajo e refuzoi atë për të kryer seks, ka vdekur pas vuajtjeve të lëndimeve misterioze në burg në Tajlandë.

Britaniku Kevin Smitham është gjetur në bazën e burgut qendror të Tajlandës Ubon Ratchathani.

Smitham, 51 vjeç, nga Nottingham, ishte në pritje të gjykimit për vrasjen brutale të gruas së tij Thai, Kandra Smitham, 29 vjeç, më 15 prill të vitit të kaluar.

Çifti, i cili kishte dy fëmijë të vegjël së bashku, kishte qëndruar me prindërit e zonjës Smitham në Ubon Ratchathani, në verilindje të vendit, për festivalin e Vitit të Ri Songkran, përcjell TCH.

Trupi i saj u gjet nën një batanije në fillim të 16 prillit nga fqinjët e shokuar.

Policia pohoi në atë kohë që z. Smitham e sulmoi, mbuloi trupin e saj dhe më pas shkoi në shtrat.

Loading...
Global