Automjeti zyrtar i ambasadorit të Ukrainës u përplas me qëllim këtë mëngjes, pak pasi u parkua para ambasadës ukrainase në Londër.

Menjëherë policia britanike ka hapur zjarr ndaj makinës, që përplasi qëllimisht makinën e ambasadorit të Ukrainës.

Sikurse raportojnë mediat e huaja nga ngjarja nuk ka asnjë person të plagosur.

“Policia u thirr menjëherë dhe automjeti i të dyshuarit u bllokua. Pavarësisht mbrojtjes nga policia sulmuesi përsëri goditi makinën e ambasadorit. Si përgjigje, policia u detyrua të hapte zjarr mbi automjetin e dhunuesit”,- njoftojnë autoritetet vendase.

Loading...