Megjithatë, ekziston një ushqim që, saje dobish shëndetësore që bart, arrin që t’ua pastrojë zorrët dhe, si rrjedhojë, edhe t’iu bëjë të humbni peshë.

Bëhet fjalë për kefirin, përbërës kryesor ky i cili është në dispozicion në të gjitha marketet, e që përmes tij, me disa përbërës të tjerë, do të arrini të humbni kilogramë brenda javës.

Përgatitja:

Një mollë e madhësisë mesatare, 1-2 lugë kokrra tërshëre, 1 lugë të vogël mjaltë dhe gjysmë luge të vogël kanellë qitni në blender dhe bluani dhe shtoni një gotë kefir.

Për mëngjes mund të shtoni edhe gjysmë, por edhenj ë lugë kokrra tërshëre.

Për drekë hani çfarëdo që dëshironi, mirëpo kujdes të mos e teproni .

Dhe, mbajeni në mend, darka nuk duhet të hahet pas orës 19:00.

Loading...