olicia holandeze ka identifikuar autorin e dyshuar të sulmit terrorist me armë në një tramvaj në Holandë, paraditen e sotme.

Ai është shtetasi turk, Gökman Tanis, 37 vjeç dhe aktualisht ndodhet ende në arrati.

Banorët janë këshilluar që të mos i afrohen nëse e shikojnë, por të telefonojnë policinë. Fotoja është realizuar brenda tramvajit ku ndodhi edhe sulmi.

Loading...