Kombëtarja e Francës e ka nisur në mënyrë fantastike fazën kualifikuese “EURO 2020”

Francezët shënuan fitore të thellë në udhëtim të Moldavia më rezultat 4-1.

Golat për kampionët e botës i shënuan Griezman, Varane, Giroud dhe Mbappe, ndërsa golin e vetëm për Moldavinë e realizoi Ambros.

Pas kësaj fitore Franca renditet e para në grupin H, grup në të cilin bënë pjesë edhe Kombëtarja e Shqipërisë.

Loading...