Portugalia dhe Ukraina i kanë ndarë pikët duke luajtur baras 0-0, në duelin e parë të grupit B në kuadër të kualifikimeve “EURU 2020”.

Në duelin e zhvilluar në “Estadi Da Luz” në Lisbonë, të pranishmit nuk panë asnjë gol.

Pas këtij barazimi portugezët renditet të dytit, ndërsa ukrainasit të tretit.

Loading...